© Taisi Laululapsed 2019 by EditMi

Damaris Ilves (10.10.1994)

Lauluõpetaja

Olen juba päris mudilaseast elanud ja kasvanud muusikalembelises peres, kus peeti vaimset kultuuri ning musikaalsust varanduseks, mida keegi sinult kunagi võtta ei saa.

 

Nii pandi ka mind õppima Tallinna Muusikakeskkooli (edaspidi TMKK), kus klaver sai minu põhiliseks instrumendiks terveks üheksaks aastaks. Jõudsin osaleda (ja tiitleidki saada) nii kodumaistel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel, kuid põhikooli lõpuks mõistsin, et hoopis soololaul ja näitlemine on see, millega soovin oma edasist elu siduda. Sellest otsusest sai alguse minu klassikalise lauluhariduse teekond, millega lõpetasin TMKK ja siirdusin koheselt ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse professor Nadia Kuremi lauluklassi. Selle perioodi jooksul on mul olnud rõõm saavutada 2012. aastal vene romansside konkursil I koht, 2016. aastal olla valitud H. Purcelli ooperi "Dido ja Aeneas" Dido rolli ja 2019. aastal saavutada EMTA IV Leid-duo konkursil I Preemia.

 

Praegu täiendan ennast EMTA magistrantuuris pedagoogilise kallakuga interpretatsiooni lauluosakonnas. Ootamatult on mulle südamelähedaseks saanud oma oskuste edasiandmine lauluõpetajana. Alates aastast 2015 olen õpetanud Juuru Eduard Vilde Kooli huvikoolis laulu- ja muusikaõpetajana. Aastal 2016 lõime õdedega muusikalise koosseisu "The Ilves Sisters", mis kinkis mu ellu 3 erakordset aastat, mille jooksul ma veendusin, et muusika on varandus, mida võid lõputult kinkida ja jagada, ilma, et see otsa lõppeks.

 

Lauluõpetajana usun, et iga õpilane on omamoodi hääle ja ambitsiooniga, kuid lauluoskuse põhitõed jäävad samaks. Oma hääle arendamine vajab tööd ja kannatlikkust, kuid see teekond võib olla palju rõõmu ja elamusi pakkuv.

Please reload