top of page
Johan Kristjan Aimla

Johan Kristjan Aimla

Viiuli- ja ukuleleõpetaja

Olen Tallinnas muusikute perekonnas kasvanud viiulimängija. Minu muusikaline teekond on olnud väga mitmekülgne: olen mänginud viiulit 15 aastat, laulnud kooris 12 aastat, mängin peale viiuli veel erinevaid pille - klaverit, ukulelet, trumme, mandoliini, kitarri jm. Olen tegelenud erinevate muusikastiilidega, peamiselt pärimusmuusika ja jazzmuusikaga, laste muusikakoolis õppisin ka klassikalist muusikat. Olen teinud kaasa mitmel etendusel muusikuna - näiteks Piip ja Tuut teatris ja Nukuteatris nukukoori etendustel. Peale muusika olen kokku puutunud ka näitlemisega - Vanalinna Hariduskolleegiumi teatrikool ning roll filmis ''O2''.

 

Hariduse omandasin Tallinna Vanalinna hariduskolleegiumis nii põhikoolis kui ka gümnaasiumis. Terve selle aja käisin ka VHK muusikakoolis, kus õppisin 7 aastat klassikalist muusikat Kristiina Parise juures ning 5 aastat pärimusmuusikat Sänni Noormetsa juures. Gümnaasiumis käisin teatrikallakuga klassis ning mängisin kaasa kahes lõpuendenduses - Tšehhovi "Kirsiaed", Theatrum, 2018; Moliére'i "Ihnus", Theatrum, 2019. 

2022. aastal lõpetasin Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli rütmimuusika viiuli eriala väga heade õpitulemustega, erialaõpetajaks oli Liis Lutsoja. 

 

Olen ka mitme muusikalise koosseisu liige: enda kokkupandud jazzmuusikat viljelev Eesti esimene jazz-keelpillikvartett ja ka Reti Niimann band. Koos olen mänginud ka noore räppari Eikiga, kellega koos valmis 2022 aastal ka lugu ''Sisse''. 2022. aasta jaanuaris mängisin koos ka Estonian Dream big bandiga kontserdil ''Otsakooli noored talendid''.

Lisaks olen juhendajaks noorele pärimusbändile Triuka - 2022. aastal kokku kutsutud ansambel, kes sama aasta Viljandi folgil oma debüütkontserdi andis. Olen ka alates 2020. aastast õpetanud Kandlekoja Pärimusa laagrites Vana-Vigalas viiulimängu ja andnud ansamblitunde. 

 

Mul on suur kutsumus õpetada muusikat lastele ja noortele. Ise lastemuusikakoolis käies tahtsin ma pilliõppe mitmel korral katki jätta, kuid läks õnneks ning pärimusmuusika laagris ma taasavastasin enda jaoks muusika tegemise rõõmu. Seda rõõmu tahan ma oma õpilastega jagada - leida üheskoos rõõm musitseerimisest. Ma leian, et muusika võiks olla laste ja noorte jaoks väljendusvahend juba õppe algusest peale ning õpitee peaks olema loominguline. Lisaks on mulle oluline, et õpilastega oleks ühine arusaam õppimise eesmärkidest - nii on õpikeskkond turvaline ning laps saab aru ka pilli harjutamise vajadusest. 

Spotify / Apple Music / Youtube

bottom of page